profile="http://gmpg.org/xfn/11"> Путевима Светог Саве – Књигама за Прву! | Гимназија у Лебану

Путевима Светог Саве – Књигама за Прву!

Гимназија у Лебану

Путевима Светог Саве

Књигама за Прву!

У духу свестосавске традиције Гимназија из Лебана је прошле школске године, на Дан Светог Саве, успешно реализовала акцију прикупљања понуда и поклона који су били намењени старим и немоћним лицима са територије Општине Лебане. У сарадњи са наставницима и родитељима, ученици четврте године поделили су поклон-пакете корисницима услуга Центра за социјални рад у Лебану, показавши солидарност и човекољубље које је темељ светосавске традиције. С обзиром да је дух саборности неопходан за реализацију ма које хумане акције, и да је племенити гест гимназијалаца суштински утемељен у учењу Светога Саве, позивамо све ученике, родитеље и мештане Лебана да и ове године, у што већем броју, својим делом следе пут Светог Саве, једног од најзначајнијих просветитеља у Србији.

Ученици Гимназије у Лебану ће и ове године организовати Светосавскo даривање и уз помоћ родитеља и наставника прикупити дарове намењене социјално угроженим становницима Лебана. Имајући у виду чињеницу да су ове године изгореле просторије Прве крагујевачке гимназије, једне од најстаријих образовних институција у Републици Србији, и дугогодишњег доброг домаћина и пријатеља гимназијалаца у Лебану, позивамо све мештане Лебана, људе добре воље, друштвено одговорне институције и представнике локане самоуправе Општине Лебане да на дан одржавања Светосавског даривања, 27. јануара 2018, од 9.00 до 15.00 сати, даровима у виду књига покажу солидарност и помогну опремању библиотеке Прве крагујевачке гимназије. Ђачки парламант Гимназије у Лебану ће прикупити књиге и поклонити их својим вршњацима из Прве крагујевачке гимназије.

Покажимо да следимо просветитељске путеве Светог Саве и придружимо се акцији Књигама за Прву!