profile="http://gmpg.org/xfn/11"> Гимназија у Лебану – овлашћени ECDL тест центар | Гимназија у Лебану

Гимназија у Лебану – овлашћени ECDL тест центар

Овлашћени ECDL тест центар - Гимназија Лебане

Овлашћени ECDL тест центар – Гимназија Лебане

Гимназија Лебане је од стране ЈИСА (Јединствени информатички савез Србије), представника ECDL у Србији, овлашћена као званични тест центар за ECDL сертификацију.

Ученицима са одличним (5) и врло добрим (4) успехом током школовања из Рачунарства и инфораматике омогућено је да добију ECDL Core сертификат, који је званично признат у целом свету као сертификат који потврђује потпуну компетентност за коришћење персоналног рачунара и основних програмских апликација у свакодневном раду.

Шта је ECDL (European Computer Driving Licence)?
ECDL (European Computer Driving Licence) је вендорски независан стандард којим се на нивоу ЕУ и целог света дефинише јединствен оквир информатичких знања и вештина крајњих корисника рачунара. ECDL  сертификат потврђује потпуну компетентност за коришћење персоналног рачунара и основних програмских апликација у свакодневном раду.Изван Европе сертификат је познат као ICDL – International Computer Driving Licence.ECDL наставни план и програм обухвата провере знања за следеће тематске целине (модуле):

Osovni moduli Standardni moduli Napredni moduli
Osnove korišćenja računara Prezentacije Napredna obrada teksta
Osnove korišćenja interneta Korišćenje baza podataka Napredne tabelarne kalkulacije
Obrada teksta IT Sigurnost Napredne baze podataka
Tabelarne kalkulacije Onlajn kolaboracija Napredne prezentacije