profile="http://gmpg.org/xfn/11"> Душан Стевановић – ђак генерације 2013/2014. | Гимназија у Лебану

Душан Стевановић – ђак генерације 2013/2014.

Душан Стевановић - ђак генерације

Душан Стевановић – ђак генерације 2013/2014.

Награде на републичким такмичењима, добитник награде „Доситеја“ Фонда за младе таленте Републике Србије и Министарства омладине и спорта, одличан успех и примерно владање током четворогодишњег гимназијског школовања, као и велики број активности и учешће у ИС Петница, били су довољни да Наставничко веће Гимназије у Лебану изабере Душана Стевановића за ђака генерације.

Честитке!

шк. 2010/2011.
1. место на Регионалном такмичењу из Историје.
3. место на Републичком такмичењу из Историје.

шк. 2011/2012.
1. место на Регионалном такмичењу из Историје.
4. место (учешће) на Републичком такмичењу из Историје.
1. место на Републичкој дебати из историје, на тему „Утицај српске средњевековне културе на европску културу“, у Kраљеву
Добитник награде „Доситеја“ Фонда за младе таленте Републике Србије и Министарства омладине и спорта.

шк. 2012/2013.
2. место на Регионалном такмичењу из Историје.
5. место (учешће) на Републичком такмичењу из Историје.
Учешће на Регионалном такмичењу из књижевности Књижевна олимпијада“.
– Полазник ИС Петница на семинарима археологија, биоархеологија, зооархеологија 2011/ 2012, 2012 /2013, 2013 /2014.
– Ушао у ужи избор конкурса „Клуб 27 „, подршка талентима Републике Србије.
Члан тетра „Гимназијалац“ који је промовисао Гимназију и Лебане на републичким и окружним смотрама аматерских позоришта широм Србије.
Члан редакције часописа „Огледало“ који је награђен од стране Министарства просвете и Друштва за српски језик и књижевност у категорији најбољег средњошколског часописа.
– Полазник Регионалног центра за таленте у Врању.
– Учесник Завршне конференције „Омладинске компоненте заједничког програма УН-а и ПБИЛД на југу Србије“, одржаној у Београду у оквиру Театар за етнички дијалог“ .
Председник одељења од прве до четврте године.
Председник Ђачког парламента Гимназије у Лебану. Промоција и презентовање Гимназије у основним школама.
Светосавска награда 2014. године.
Промоција Летње научне школе Петница у основним школама.
Волонтер у хуманитарним акцијама, под покровитељством Црвеног Крста у 2014. години. Добровољни давалац крви.
– Награда Фонда за младе таленте општине Лебане“ , 28.11.2011.
– Два такмичења у беседништву у част Зорана Ђинђића – „Имали смо и ми Феликса“ и „Како баба каже“

One Response to Душан Стевановић – ђак генерације 2013/2014.

1. Marko каже:

Bravo, pa znam momka a nisam imao pojma da je ovakva pametnica! Svaka cast!!