profile="http://gmpg.org/xfn/11"> 4. марта 2019. - Гимназија у Лебану | Гимназија у Лебану

Daily Archives: 4. марта 2019.

Gimnazija u Lebanu stare dnevnike zamenila tabletima

Uvođenje eDnevnika

Gimnazija u Lebanu je prva škola u opštini Lebane  koja je rekla zbogom starim dnevnicima a sigurno jedna od prvih škola u Jablaničkom okrugu koja evidentira celokupan vaspitno-obrazovni rad u elektronskoj formi.

Kolektiv Gimnazije u Lebanu, uveo je u upotrebu elektronski dnevnik i time prešao na elektronsko vođenje evidencije, u skladu sa procesom digitalizacije vaspitno-obrazovnog rada.

“Može se primetiti i istaći da ceo kolektiv ove škole funkcioniše kao jedan tim i da nije bilo otpora uvođenju elektronskog dnevnika čak i kod profesora kojima ovaj vid vođenja evidencije i načina komunikacije nije deo profesionalnih sklonosti i kompetencija”, kažu u ovoj školi.

Roditelji će ovakvim vođenjem evidencije biti u mnogo većoj meri informisaniji o uspehu i vladanju svoje dece. Promene su urađene s ciljem preciznijeg i ažurnijeg evidentiranja vaspitno-obrazovnog procesa a samim tim i kvalitetnijeg rada i saradnje sa učenicima i roditeljima učenika.

Obuku profesora su uradila dva profesora koordinatora, a eDnevnik funkcioniše bez problema u ovoj gimnaziji.

Takođe, u prethodnoj nedelji u Gimnaziji u Lebanu održana je promocija Filozofskog fakulteta gde je student četvrte godine novinarstva i bivši đak istoimene gimnazije Aleksandar Đokić održao promociju svih departmana i upoznao maturante sa fakultetom i organizacijom prijemnih ispita.

Od ove godine, u Gimnaziji će biti uvede i novinarske sekcije na kojima će se obrađivati razne teme, od medijske pismenosti do pisanja novinskih žanrova, a sa đacima će raditi Aleksandar Đokić i profesorka srpskog jezika i književnosti Svetlana Cvetković.

izvor: JuGmedia